CYNKAL 0,7L SZARY JASNY RAL 7040 FARBA NA RDZĘ

46,50 zł
Brutto

AKRYLOWA GRUNTOEMALIA NA STAL, OCYNK, DREWNO, BETON- NAWET NA RDZE 2w1

Cynkal nałożony w 2 warstwach służy równocześnie jako grunt antykorozyjny i dekoracyjna emalia nawierzchniowa.  Produkt można nanosić na wszystkie metale (stal, ocynk, aluminium, miedź), drewno, tynk, beton, niektóre tworzywa sztuczne i wiele innych. Prezentowany produkt jest również wykorzystywany do malowania pokryć dachowych.

CYNKAL to uniwersalna gruntoemalia akrylowa, która wyróżnia się:

 • wysoką przyczepnością powłoki do każdego rodzaju podłoża,
 • doskonałą siłą krycia,
 • bogatą paletą trwałych i żywych kolorów oraz krótkim czasem schnięcia.

Warto również zaznaczyć, iż posiada doskonałe własności antykorozyjne, dzięki inhibitorom wiążącym chemicznie produkty korozji oraz niewielkim ilościom alkoholi i ich pochodnych, które ułatwiają penetrację farby w produkty korozji.

Cynkal został wyposażony w powłokę PTFE, która gwarantuje  podwyższoną odporność na promienie UV i zabrudzenia. Jedną z ważniejszych zalet produktu jest przynoszenie wymiernych efektów ekonomicznych, gdyż pozwala wyeliminować znaczną część wydatków na mechaniczne lub chemiczne przygotowanie powierzchni przed malowaniem.

Czas schnięcia:

 • pyłosuchość po 30 min.
 • suchość po 2 h.
 • druga warstwa po 4 h.

Czasy schnięcia i ponownego malowania zależą od grubości warstwy, temperatury, wilgotności względnej powietrza i wentylacji. Podane czasy obowiązują w temp. 23±20 C przy DTF 50 µm.

Aplikacja:

 • pędzel,
 • wałek,
 • pistolet powietrzny,
 • napęd hydrodynamiczny.

Przygotowanie podłoża:

Podłoże stalowe czyste i gładkie – schropowacić papierem ściernym lub lekko przepiaskować. Zgorzelinę i zendrę – usunąć. Spawy i zadziory – wygładzić.

Podłoże skorodowane – oczyścić do stopnia Sa 1 wg PN ISO 8501-1:2001 (usunąć rdzę luźno związaną z podłożem i łuszczącą się starą farbę). W uzgodnionych przypadkach można dopuścić St 3. Metale nieżelazne, a szczególnie cynk i aluminium wymagają usunięcia produktów korozji z podłoża. Pozostawienie tych nalotów w znacznym stopniu obniża przyczepność powłok malarskich, powoduje ich zmarszczenie i odspajanie nawet po krótkim czasie eksploatacji. Produkty korozji można usunąć ręcznymi lub mechanicznymi szczotkami stalowymi lub poprzez delikatną obróbkę strumieniowo – ścierną tzw. omiatanie luźnym ścierniwem.

Stare powłoki malarskie – starannie sprawdzić przyczepność starych powłok do podłoża zgodnie z PN EN ISO 2409, wykonując tzw. siatkę nacięć. Słabo przylegające powłoki usunąć, pozostałe zmyć roztworem EKOSOLWENT  produkcji MALEXIM i schropowacić (piaskowanie, szczotka druciana itp.). Przeprowadzić miejscowo próbne wymalowania w celu sprawdzenia czy nie nastąpi odspojenie całego systemu od podłoża.

Mycie – każde podłoże przed malowaniem odtłuścić wodnym roztworem EKOSOLWENT produkcji MALEXIM i spłukać wodą.

Atesty i Certyfikaty:

Produkt posiada Atest PZH.

Transport i przechowywanie:

Farbę należy przechowywać i transportować w szczelnie zamkniętych opakowaniach z dala od ognia i źródeł ciepła w temp. 5-25 C.

KOLOR: 7040 SZARY JASNY

Pojemność: 0,7l

Ilość

 • Bezpieczne zakupy dzięki certyfikatowi SSL Bezpieczne zakupy dzięki certyfikatowi SSL
 • Dostawa w ciągu 48godzin Dostawa w ciągu 48godzin
 • Zwrot bez podania przyczyny do 14 dni. Zwrot bez podania przyczyny do 14 dni.
CYNKAL
467 Przedmioty

Zobacz także